Najlepsi sportowcy oraz niestrudzeni rowerzyści nagrodzeni podczas Jarmarku Władysławowskiego

Po rocznej przerwie w naszym mieście zorganizowano XVIII Jarmark Władysławowski. W tym roku był on nie tylko okazją do wspólnej zabawy przy muzyce, ale też areną wręczenia Nagród Sportowych Prezydenta Miasta Żory, a także nagród dla najlepszych żorzan w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

W tym roku nagrodzonych w dziedzinie sportu było rekordowo dużo – nagrody z rąk Waldemara Sochy – Prezydenta Miasta Żory oraz Jolanty Hrycak – Przewodniczącej Komisji Kultury, Sportu i Młodzieży Rady Miasta Żory odebrało w sumie aż 115 osób w tym 11 trenerów, 6 działaczy sportowych oraz 98 sportowców.

Wśród laureatów nie mogło zabraknąć przedstawicieli dyscypliny, która ma w naszym mieście duże tradycje oraz wielu fanów, czyli piłki ręcznej. Nagrody otrzymały zawodniczki Towarzystwa Sportowego Pogoń 1922 Żory: Wiktoria Budzisławska, Julia Pędziwiatr, Monika Gruca, Iga Barska, Wiktoria Herrmann, Karolina Jaworska, Natalia Kowalska, Justyna Wołoch, Magda Stępień, Julia Pastuszka, Aleksandra Maziarek oraz Natalia Koss, a także trenerka tego klubu Agnieszka Gawron i jego prezes Mirosław Szczurek.

Nagrodzone zostały też piłkarki ręczne Miejskiego Towarzystwa Sportowego Żory: Bożena Pietrzak, Sandra Matusik, Marta Wołczyk, Klaudia Zizulewska, Aleksandra Stuchlik, Nicola Romanowska, Karolina Kanicka, Patrycja Ciura, Marta Redlecka, Klaudia Pielesz, Wiktoria Kosmowska, Daria Justka oraz ich trener Bartłomiej Duda, a także działacz tego klubu Daniel Asztemborski.

Historyczny sukces odniosły w kwietniu tego roku siatkarki MUKS Sari Żory, które wywalczyły awans do 2 ligi ogólnopolskiej! W imieniu zawodniczek, które w czasie rozdania nagród rozgrywały mecz nagrody odebrał prezes zarządu MUKS Sari Żory Krzysztof Biodrowicz. Nagrodzone zostały następujące zawodniczki: Paulina Jamrozik, Zofia Człowiek, Tetiana Berbeha, Patrycja Konsek-Badura, Marta Chłopik, Oliwia Biodrowicz, Lucyna Fedyczkowska, Katarzyna Hajska, Gabriela Durczyński, Karolina Puczok, Ewa Zbrzeźna, Dominika Zbirowska, Anna Wrzeszcz, Angelika Strządała, Sylwia Mazur oraz trener, który poprowadził dziewczyny do awansu czyli Paweł Wrzeszcz.

Wyróżnieni zostali także inni przedstawiciele siatkówki: środkowa zespołu BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Dominika Pierzchała oraz zawodnicy KS Jastrzębski Węgiel: Aleksander Piksa, Karol Cieślik i Marek Komorowski, a także trenera tego klubu Dawid Hołda.

Nasze miasto może pochwalić się wieloma utalentowanymi, młodymi pływakami, którzy mają już na koncie liczne sukcesy. Nagrody z otrzymali reprezentanci klubu UKS „SALMO” Żory: Igor Pergół, Urszula Śliwka i Olivier Kosmala oraz ich trener, a zarazem prezes klubu Krzysztof Kretek. Wśród nagrodzonych są też reprezentanci Klubu Pływackiego „SIKRET” Gliwice: Weronika Fira, Jakub Śliwka oraz trener Tomasz Śliwka.  Laureatem został reprezentujący WKS Śląsk Wrocław Piotr Zdziebło i pływająca w barwach Uczniowskiego Klubu Pływackiego Unia Oświęcim Nadia Lala. Nagrodzono też pływaków WKS Olympic.Gym Żory: Dobrawę Klabuhn, Hannę Barską, Krystynę Ucherek i Magdalenę Byczek oraz ich trenera Sebastiana Hudźca.

Wśród żorzan mamy też utalentowanych przedstawicieli sportów walki. Nagrody odebrali karatecy KSW Shogun Żory: Hanna Sobczyk, Kamil Szewieczek, Jakub Lis, Dominik Chabrzyk i Kacper Żesławski oraz trener i prezes tego klubu Dariusz Kudyk. Laureatem został też przedstawiciel judo - Adrian Stefański.

Z rąk Prezydenta Miasta nagrody odebrali też prawdziwi siłacze - mistrz świata w wyciskania sztangi leżąc Sebastiana Niedziela oraz mistrza świata w trójboju siłowym wśród nastolatków Jakub Frączek.

Żory już od lat są bardzo ważnym ośrodkiem na mapie rozwoju baseballu i softballu w Polsce. Dlatego wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć reprezentantów BUKS Gepardów Żory: Gabriel Wilichnowski, Kacper Wawoczny, Miłosz Bednarz, Maksymilian Herc, Aleksander Jończyk, Zuzanna Jończyk, Adrian Mańdok, Oskar Pych, Mikołaj Sawczuk, Milena Stoszko, Stanisław Strumiński, Kamil Tomasik, Marcel Słomian, Nikodem Spólny, Kajetan Kruczek, Konrad Wiśniewski, Maksymilian Urbanek, Szymon Królik, Natalia Ciarcińska i Justyna Ostarek. Nagrodzeni zostali też trenerzy tego klubu: Marcin Padoł i Arkadiusz Żurkowski oraz działacze Mariusz Szczygieł i Barbara Kozłowska.

Nagrodę otrzymał piłkarz MKS Żory Kacper Biały oraz koszykarz Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki S.A.: Maciej Łatka. Nagrody trafił też do zasłużonych działaczy sportowych – działacza klubu KS Kleszczów a zarazem trenera piłki nożnej Mieczysława Jakubowskiego oraz wieloletniego działacza sportowego, związanego z żorskimi klubami i MOSiR Żory - Romana Gawrona.

Wśród nagrodzonych znaleźli się też Mistrzyni Polski w kolarstwie górskim Adrianna Broda ze Stowarzyszenia MTB Pressing Team oraz brązowy medalista drużynowych mistrzostw polski squashu  Robert Olejniczak, reprezentant Stowarzyszenia S4S Squash For Silesia Bytom.

Nagrody otrzymali także biegacze na dystansach ultramaratońskich, zawodnicy klubu HRmax Żory – Andrzej Wereszczak i Andrzej Zielińskie oraz zawodniczka, a zarazem prezes tego klubu Ewa Kałus. Wyróżniona została także czołowa polska triathlonistka – Sabina Bartecka.

Wśród laureatów znaleźli się też lekkoatleci UKS „Czwórki” Żory: Marta Kałmuk, Michał Wróbel, Damian Kania, Cyprian Brilla, Szymon Drabik, Martyna Ziebura,
Zuzanna Wyppich, Patrycja Stępka
oraz Magda Czajkowska.

Po wręczeniu nagród sportowych przyszła pora na nagrodzenie najlepszych rowerzystów, biorących udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski . W tym roku dla naszego miasta kilometry kręciło 471 aktywnych uczestników, którzy przejechali łącznie prawie 88 tysięcy kilometrów! Dało to Żorom 18 miejsce w Polsce, a na Śląsku byliśmy najlepsi!

Najaktywniejszymi rowerzystkami w Żorach okazały się: Anna Fiałkiewicz, która przejechała aż 2657,98 km,  Maria Szul (2357,61 km) oraz Pani Anna Lennert (1654,02 km). Wśród mężczyzn pierwsze miejsce po raz drugi z rzędu zdobył Józef Szul, który w tym roku wykręcił okrągłe 4000 km! Drugie miejsce należy do Macieja Fiałkiewicza (3204,41 km),  a trzecie miejsce zajął Pan Marian Olejniczak (3124,43 km). Nagrody dla uczestników ufundowali Urząd Miasta Żory oraz sklep Decathlon  Żory.

Wszystkich uczniów z naszego miasta do kręcenia kilometrów dla Żor i jednocześnie na konto swojej szkoły. Placówką, która zdobyła tytuł „Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach” jest Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, na której koncie znalazło się aż 13 243,51 km!

 

Galeria zdjęć z wręczenia nagród podczas Jarmarku Władysławowskiego

Najnowsze:

Posiedzenia Komisji Rady Miasta - wrzesień 2021

Najbliższą Sesję Rady Miasta Żory poprzedzą posiedzenia komisji branżowych.

Bezpieczna praca sezonowa za granicą

Każdego roku prawie milion obywateli Unii Europejskiej podejmuje pracę sezonową poza swoim krajem pochodzenia. Pracownicy sezonowi mogą być bardziej narażeni na niepewne warunki życia i pracy. Często brakuje im informacji o ich prawach, obowiązkach i usługach wsparcia, a także mogą być bardziej narażeni na nadużycia. Dlatego też Europejski Urząd ds. Pracy - European Labour Authority (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną promującą sprawiedliwe warunki pracy sezonowej.

Kurier Żorski – nr 6/2021

Do domów i mieszkań żorzan trafił już najnowszy, wrześniowy numer Kuriera Żorskiego. Zachęcamy także do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Poczuj amerykański klimat i przyjdź na wyjątkowy koncert do restauracji „Texas”

Restauracja „Texas” w najbliższą sobotę, 25 września zapewni mnóstwo pozytywnych emocji w klimacie prawdziwej Ameryki. Przyjemną mieszankę muzyki country, rocka, bluesa dostarczy polsko-amerykański band BOX CANYON.

Weź udział w filmie promującym szczepienia!

Już w środę, 22 września o godzinie 14:30 na terenie kąpieliska Śmieszek w Żorach nagrywany będzie spot, promujący szczepienia przeciwko Covid-19.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Aktualne zasady funkcjonowania Urzędu Miasta Żory

Przypominamy o aktualnych zasadach funkcjonowania Urzędu Miasta Żory. W trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników prosimy, by w pierwszej kolejności załatwiać sprawy telefonicznie, drogą pocztową lub przez Internet, korzystając z korzystając z Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta, a także przez e-PUAP.

Urząd Miasta Żory pracuje:

  • w poniedziałek w godz. 7:30 – 17:00,
  • od wtorku do czwartku, w godz. 7:30 – 15:30,
  • w piątek w godz. 7:30-14:00.

Dokumenty do Urzędu Miasta należy składać w biurach podawczych Urzędu Miasta - nie ma już konieczności korzystania ze skrzynek podawczych.

Przypominamy, że każda osoba, która chce załatwić sprawę w Wydziale Spraw Obywatelskich (Rejestracja Pojazdu, Prawa Jazdy, Dowody Osobiste, Ewidencja Ludności oraz Odbiór dowodu osobistego / Zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu) musi wcześniej umówić się na wizytę przez Internetowy System Kolejkowy. Więcej o tym systemie piszemy tutaj.

Do pozostałych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Żory nie trzeba się wcześniej umawiać.

Numery telefonów oraz adresy mailowe do poszczególnych komórek Urzędu Miasta Żory można znaleźć w BIP w zakładce Komórki Organizacyjne Urzędu Miasta (w menu po lewej stronie).